Sedm slávistů v nominaci české reprezentace

Českou reprezentaci po skončení klubové sezony čeká zápas kvalifikace na Faerských ostrovech a přátelské utkání v Černé Hoře. Trenér Jaroslav Šilhavý nominoval sedmero slávistů.

Na celý reprezentační sraz se k českému týmu připojí Ondřej Lingr, David Douděra, Lukáš Provod a nejnovější posila sešívaných Mojmír Chytil. Na kvalifikační duel na Faerských ostrovech budou k dispozici také Tomáš Holeš, David Jurásek a nejlepší střelec ligy Václav Jurečka.

Zápas kvalifikace o postup na EURO proti Faerským ostrovům je naplánován na 17. června od 20:45, o tři dny později odehrají Češi utkání v Černé Hoře, úterní výkop proběhne v 18:00. Tým bude kompletní jen na Faerských ostrovech, kde půjde o body do evropské kvalifikace. Při cestě do Černé Hory se celkem šest hráčů od mužstva odpojí.

„Mají za sebou extrémně náročnou sezonu. Vzhledem k tomu, že v Černé Hoře nás čeká příprava a chceme dát šanci i jiným hráčům, rozhodli jsme se vyjít vstříc jak těmto hráčům samotným, tak klubům. Domluva se Spartou i se Slavií byla v tomto směru naprosto bezproblémová. Snad i tento malý detail pomůže k tomu, že Sparta i Slavia budou dobře připravené na novou sezonu. To, aby byly úspěšné v evropských pohárech, je i v zájmu reprezentace a celého českého fotbalu,“ vysvětluje manažer reprezentace Tomáš Pešír.


Aktuálně

MATCHDAY ze Ženevy. Pochod, debut, body

včera
Po dvouleté odmlce sehráli sešívaní zápas v rámci základní skupiny Evropské ligy. Povedl se, čisté konto, góly Masopusta s Ogbuem, sdílená euforie s tisícovkou fanoušků, kteří vyrazili tým do Ženevy podpořit. U skalpu Servette FC MATCHDAY nemohl chybět!

Totální podcast s Janem Bořilem

před 2 dny
Hostem Michala Půra byl tentokrát obránce, srdcař a kapitán Jan Bořil. Jaký byl návrat po těžkém zranění? Jak prožívá pražské derby? Jaká je současná kabina Slavie? Stane se po vzoru Zdeňka Houšteckého trenérem? To vše a mnohem víc v jubilejním dvacátém dílu Slavia – Totálního podcastu.

PREVIEW speciál před 308. derby: Hned tři hosté

před 2 dny
O nedělním 308. derby promluvili v exkluzivním preview pro #SlaviaTV hlavní trenér Jindřich Trpišovský, Oscar a Ivan Schranz.

Další články