Skvělý fotbal, špatný výsledek. Tlak zůstává stejný

O špatném rozhodování v defenzivě, komplikaci v boji o titul, hře Hradce i vysokém počtu inkasovaných branek mluvil po porážce s Hradcem Králové trenér Jindřich Trpišovský.

„Byl to skvělý fotbal, bohužel se špatným výsledkem pro nás. Domácí předvedli velkou kvalitu v útočné fázi, my jsme celý zápas dotahovali, z čehož rezultovaly situace, které byly. Výborný zápas ve výborné kulise, jsme rádi za návštěvu, zápas jsme si ale udělali strašně těžký. I přesto, že jsme dali tři góly a dostali se do dalších tří nebo čtyř vyložených šancí, tak z utkání nemáme ani bod. Je to kvůli situacím po ztrátě míče a našemu chování v defenzivě. K tomu nás ale samozřejmě donutil výbornými individuálními výkony i Hradec. S některými hráči jsme měli obrovské problémy, klíčový moment byl gól na 1:2. My jsme předtím dokázali srovnat a měli jsme dobrou pasáž, dostali jsme ale další gól způsobem, kterým ho dostat nemůžeme, a zbytek zápasu jsme pořád dotahovali náskok soupeře. Přesto si myslím, že jsme měli tolik šancí, že jsme utkání mohli alespoň zremizovat. Bohužel jsme ale šance neproměnili, nebo nás vychytal gólman, a výborně hrající Hradec nás pak už, i díky prostřídání, nepustil do závěrečného náporu a my už nedokázali ani vyrovnat,“ říká po porážce s Hradcem trenér Jindřich Trpišovský.

Jak velkou ranou je porážka s Hradcem pro vaše šance na zisk titulu?
„Je to komplikace, ztráta. V nadstavbě jsme mínus tři body, nemáme ani jeden, což je vždy komplikace. Tlak je podle mě pořád stejný, utkání s Plzní bychom museli vyhrát tak jako tak. Do nadstavby jsme sice vstupovali v lepší pozici, než teď máme, zápas s Viktorií ale musíme zvládnout, je to utkání o šest bodů. Tlak zůstává stejný, každý bod je důležitý, týmy moc neztrácejí. Proto je důležité zvládat vzájemné zápasy, kde se potom rozhoduje, hlavně ty venkovní.“

Jak si vysvětlujete čtyři inkasované branky? Něco takového se Slavii nestalo od roku 2015…
„Bylo to hodně zapříčiněné gólem z penalty, který padl hned po začátku. Hradec se potom dostával do situací, které mu vyhovovaly, je to rozdíl oproti dvěma přechozím zápasům, kdy jsme šli do vedení my. To nám vyhovovalo, proto jsme pak přidali i další góly. Je pravda, že jsme dostali čtyři góly, mohlo jich být klidně pět, v defenzivě jsme nehráli dobře. Myslím si ale, že to jde ruku v ruce s kvalitou hráčů jako Vašulín, Vlkanova, Kubala, té trojice nahoře. Byla pro nás strašně nepříjemná, byli soubojoví a tvrdí, udrželi spoustu míčů. My se v prvním poločase pořád váleli po zemi, prohrávali jsme ty první souboje. I proto se Hradec to těch situací dostával. I v situaci před penaltou a prvním gólem nás soupeř dobře přečíslil tři na dva. Mohli jsme si za to sami, hlavně u druhého gólu jsme udělali strašnou chybu, dobré to nebylo ani u těch ostatních. Druhý gól pro nás byla strašná rána.“

Nehrálo v konečném výsledku roli podcenění soupeře?
„Stoprocentně ne. Na zápas jsme se hodně připravovali, kluci měli dobré nasazení, v tomhle to není. Hrajeme o titul, máme s nadstavbou zkušenosti, víme, že se v těch zápasech rozhoduje. Spíš bych řekl, že jsme se v prvním poločase špatně rozhodovali v defenzivě. Dali jsme sice dva góly, krátce před poločasem jsme měli i situaci na 3:3, jindy jsme na brankové čáře trefili protihráče. Situací tam bylo více, byli jsme v takové křeči. V druhém poločase jsme nedali gól po hlavičce z metru, Vízek chytil dva nebo tři góly. Celkově to spíš byla tíha okamžiku než nějaká bohorovnost.“

Aktuálně

Ve čtvrtek od 21:00 v Edenu proti Kluži

dnes
Sešívané čeká ve čtvrtek od 21:00 v Edenu utkání základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Kluži. Zápas vyhlíží trenér Jindřich Trpišovský a Peter Olayinka.

Lístky na zápas s Mladou Boleslaví v prodeji

dnes
Ve 12. kole přivítá Slavia na domácím hřišti Fortuna Areny Mladou Boleslav, vstupenky na tento zápas si můžete opatřit už nyní ve volném prodeji.

Hvězdy Kluže: Dlouholeté opory i nové posily

včera
Po třech letech se slávisté znovu utkají s CFR Kluž, v kádru šampionů Rumunska nalezneme pamětníky vzájemného zápasu i zajímavé nové tváře. Pojďme se podívat na největší hvězdy našeho soupeře, kterého tentokrát vyzveme ve skupině Evropské konferenční ligy!

Další články