Ve čtvrtek od 19:00 proti Panathinaikosu

Sešívané čeká ve čtvrtek první zápas 3. předkola Evropské konferenční ligy proti řeckému Panathinaikosu. Utkání vyhlíží trenér Jindřich Trpišovský a obránce Aiham Ousou.

Další evropský čtvrtek. Další velký evropský zápas. Slávisté vyhlíží duel s dvacetinásobným řeckým šampionem Panathinaikosem Athény. Ve Fortuna Areně se 3. předkolo Evropské konferenční ligy rozehraje v 19:00. „Očekávám dobrý fotbal a dobré utkání. Panathinaikos je velice silný fotbalový tým a hru má založenou na kombinaci a situacích jeden na jednoho. Po ztrátě hodně vysoko presují a honí soupeře. Zápas bude mít technickou úroveň,“ říká trenér Jindřich Trpišovský.

„Víme, že to je dobrý soupeř. Vždycky se těším na tyhle evropské zápasy, protože to je vždycky velký večer a my rádi hrajeme ta nejlepší utkání na nejvyšší úrovni,“ dodává Aiham Ousou.

Tým vedený srbským koučem Ivanem Jovanovićem si zakládá na pevné defenzivě, v loňském ročníku řecké ligy disponoval společně s mistrovským Olympiakosem nejlepší obranou v soutěži. „Můžeme čekat, že na nás vlítnou. Ale jsou taky dobří v defenzivě, v lize mají dobrou bilanci. Taky víme, že jsou dobří v ofenzivě. Musíme být připravení, hrát naši hru. Ještě si je do detailu rozebereme,“ říká švédský obránce.

Vítěz Řeckého poháru z loňské sezony přes léto mohutně posiloval. Nasazen byl rovnou do 3. předkola a první soutěžní zápas tak odehraje až ve čtvrtek. Řecká Super League startuje za dva týdny. „Nehledal bych v tom nic zásadního. To utkání pro ně bude důležité, my toho taky moc odehráno nemáme. Odehráli jsme zápasy, které byly dost typologicky odlišné. U soupeře jsou hráči hodně zkušení na to, aby byli schopni zahrát ostré utkání bez zápasů předtím,“ popisuje hlavní trenér Slavie.

„Samozřejmě. Ale pro nás je taky brzy. My jsme odehráli nějaká utkání, oni sehráli nějaké přáteláky. Když jde o nějakou soutěž, je vždycky dobré mít nahrané nějaké zápasy dopředu, abyste si zvykli na tempo. Myslím ale, že malou výhodu máme, a navíc hrajeme první zápas doma. Máme dobrou šanci,“ věří Ousou.

Generálka na čtvrteční zápas sešívaným nevyšla, v Mladé Boleslavi podlehli v rámci prvního kola Hradci Králové 0:1. „Samozřejmě není dobré prohrát, zvlášť v prvním kole. Ale jsme profesionálové a musíme se z toho oklepat. Vzít si z toho to dobré, neopakovat chyby. Teď už se jen soustředíme na čtvrteční zápas s Panathinaikosem a doufáme, že získáme tři body a vyhrajeme,“ přeje si Ousou.

Trenérský tým pro dvojzápas s Panathinakosem tvořil novou podobu evropské soupisky. „Čeká nás úplně jiný zápas. Panathinaikos bych trochu přirovnal k Feyenoordu v tom, v čem jsou dobří. I když ten tým skončil čtvrtý, tak jsem mluvil s Tomášem Vaclíkem a probírali jsme to s kluky. Jsou tam některé změny, jsou tam zkušenější hráči s evropskými zápasy,“ uzavírá Trpišovský.

První zápas 3. předkola Evropské konferenční ligy začíná ve Fortuna Areně ve čtvrtek v 19:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV Sport. Další informace naleznete už teď na našich klubových kanálech. Slávisti, přijďte nás podpořit. Budeme vás potřebovat!

Aktuálně

Ve čtvrtek od 21:00 v Edenu proti Kluži

dnes
Sešívané čeká ve čtvrtek od 21:00 v Edenu utkání základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Kluži. Zápas vyhlíží trenér Jindřich Trpišovský a Peter Olayinka.

Lístky na zápas s Mladou Boleslaví v prodeji

dnes
Ve 12. kole přivítá Slavia na domácím hřišti Fortuna Areny Mladou Boleslav, vstupenky na tento zápas si můžete opatřit už nyní ve volném prodeji.

​Hvězdy Kluže: Dlouholeté opory i nové posily

včera
Po třech letech se slávisté znovu utkají s CFR Kluž, v kádru šampionů Rumunska nalezneme pamětníky vzájemného zápasu i zajímavé nové tváře. Pojďme se podívat na největší hvězdy našeho soupeře, kterého tentokrát vyzveme ve skupině Evropské konferenční ligy!

Další články