Slávisti vždycky uměli táhnout za jeden provaz, když bylo zle. Když upadala naše kultura, když hrozilo nebezpečí našemu státu, i když měl na kahánku samotný klub. Tak jako v roce 1964, kdy vznikl Odbor přátel a k červenobílým barvám se přihlásily stovky herců, umělců, spisovatelů, zpěváků a sportovců, ale i tisíce obyčejných fanoušků, pro které byla Slavia symbolem nepokořitelnosti. Možná tehdy vzniklo unikátní pouto mezi fanoušky Slavie. Je nás hodně, známe se, věříme si a dokážeme se spojit.

Pojďme znovu pomáhat

Teď je potřeba pomoci znovu. Sami sobě navzájem, přítel příteli, i těm, které třeba vůbec neznáme. Každý podle toho, co umíme a na co stačíme. Dokažme, že slávisti na svou tradici solidarity, odvahy a nezdolnosti nezapomněli. Pojďme ukázat, co všechno děláme, a inspirovat ostatní. Pojďme ukázat, že my všichni jsme sešívaní hrdinové.

Jak se zapojit?

Formě pomoci se meze nekladou. Někdo šije roušky, jiný zase pomáhá s nákupy sousedům a někteří třeba posílají finanční příspěvky. Každá pomoc se počítá! Doporučujeme pomáhat ve vašim okolí, ať už zdravotníkům v nemocnicích, domovům důchodců, starším lidem v sousedství, rodinným příslušníkům či neziskovým organizacím ve vašem městě.

Pokud nevíte, jak pomoci, kontaktujte nás na  hrdinove@slavia.cz, v případě, že chcete poslat finanční příspěvek a nevíte kam, můžete například na transparentní účet Českého červeného kříže.

 Pomoc zdravotníkům  Výroba pomůcek

 Podpora rodiny

 Pomoc v sousedství

 Finanční příspěvek
Pomoc v první linii  Výroba pomůcek  Podpora rodiny  Pomoc v sousedství  Finanční příspěvek 

Mapa hrdinů

Ukažte, jak pomáháte vy, a inspirujte ostatní

Pokud jste již pomohli, dejte nám o tom vědět. Stačí  Vyplnit formulář, do kterého kromě informací o akci můžete přidat i fotku. Psát můžete i na hrdinove@slavia.cz

Vyplnit formulář

Chcete-li pomoct, ale nevíte jak, napište nám na hrdinove@slavia.cz a my vás propojíme s nejbližší odbočkou Odboru přátel Slavie. Jakmile budou něco pořádat, ozvou se vám a vy se můžete přidat.

#SesivaniHrdinove

Brzy zde zveřejníme první příběhy Sešívaných Hrdinů. Své příspěvky můžete sdílet i na sociálních sítích s hashtagem #SesivaniHrdinove.

Partneři projektu

Kontakty

Napište nám:  hrdinove@slavia.cz