O mládeži

Zapsaný spolek SK Slavia Praha – fotbal mládež, z.s. (Slávistická akademie) je nedílnou součástí fotbalového klubu SK Slavia Praha fotbal a.s. a zaměřuje se na výchovu talentovaných fotbalistů pro nejstarší český fotbalový klub. Prvořadým cílem slávistické akademie je produkovat konkurenceschopné hráče pro A-tým klubu SK Slavia Praha a pro českou reprezentaci, kteří se dokážou prosadit i v mezinárodním měřítku. K naplnění tohoto cíle vytváří a poskytuje slávistická akademie nezbytné zázemí a infrastrukturu a kvalitní vzdělané trenéry starající se o rozvoj hráčů.

Slávistická akademie se skládá z rezervního B-týmu, dorosteneckých týmů U19 – U16, žákovských týmů U15 – U12 a týmů přípravek U11 – U6. Slavia navíc nabízí pro malé děti projekt fotbalové školičky U5 nabízející formou hry všeobecnou sportovní přípravu těm nejmenším budoucím fotbalistům. O všech těchto 16 týmů se stará kvalifikovaný a erudovaný aparát trenérů, šéftrenérů, vedoucích, trenérů specialistů (kondiční trenéři, trenéři brankařů, atletičtí a gymnastičtí trenéři, trenéři technických dovedností), skautů, kustodů a v neposlední řadě masérů, fyzioterapeutů a lékařů.

Slávistická akademie intenzivně spolupracuje při výchově hráčů s FAČR a je zapojena do projektu regionálních a klubových akademií, ve kterých se vychovávají nejtalentovanější hráči v ČR za nejlepších tréninkových podmínek.

         

Spolupráce

ŠKOLY

Kromě výchovy kvalitních fotbalových hráčů klade Slavia velký důraz na jejich vzdělání a snaží se intenzivně skloubit kvalitní tréninkový proces se školní výukou pomocí svých partnerů, kterými jsou základní škola ZŠ Eden, kde má Slávistická akademie své sportovní třídy. SOŠ Jarov (obor Sportovní management) a Sportovní gymnázium Přípotoční nabízejí možnost středoškolského studia. Důležitým partnerem v celém systému výchovy hráčů je i Vysoká škola tělesné výchovy a sportu Palestra, která umožní hráčům ideálně skloubit náročnou fotbalovou přípravu s vysokoškolským studiem.

Sportovní třídy v ZŠ Eden umožňují návaznost tréninků na výuku a začlenění nespecifických ranních tréninků jako atletika, gymnastika nebo plavání. Na SOŠ Jarov je pro hráče připravena sportovní třída oboru Sportovní management, který umožňuje skloubení sportovního studia se speciálními a individuálními tréninky.

COERVER

Slávistická akademie spolupracuje s řadou fotbalových subjektů, například Coerver coaching, který se zaměřuje na výuku technických dovedností.

Individuální tréninky kategorií U11 - U8

Slávistická akademie pro své hráče nabízí řadu možností, jak se dále hráčsky rozvíjet. Jednou z těchto možností jsou i Individuální a skupinové tréninky pro hráče ve v kategoriích U11 - U8. Tyto tréninky jsou určeny výhradně pro hráče z akademie a jsou pod vedením trenérů specialistů na rozvoj individuální techniky hráče.

Odchovanci

Slávistická akademie vychovala během své existence celou řadu skvělých fotbalistů nejen slávistického, ale i českého fotbalu, mezi které patří mimo jiné Pavel Řehák, Pavel Kuka, Vladimír Šmicer, Radek Černý, Marek Suchý, Tomáš Necid, Jakub Jankto, Alex Král, Jaromír Zmrhal, Tomáš Souček a další. V současné době slávistická akademie a její vedení intenzivně pracuje na tom, aby dalších úspěšných odchovanců klubu bylo v brzké době co nejvíce.

Zapsaný spolek

SK Slavia Praha - fotbal mládež, z.s.

se sídlem Praha 10, U Slavie 1540/2a, PSČ 10000

IČ: 26561166

DIČ: CZ26561166

zapsaný ve spolkovém rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. L 20107